Jdi na obsah Jdi na menu
 


Technická pomoc- UH a Kunovice - 6.6.2007

6. 6. 2007
Dne 6.6.2007 v odpoledních hodinách se ve Starém Městě rozezněly sirény signálem pro svolání JSDH. Na hasičské zbrojnici se sešli 3 hasiči z jednotky, ale bohužel žádný strojník. Proto tato trojice začala obvolávat všechny strojníky z jednotky a nakonec se přece jen podařilo sehnat Jakuba Kotačku, který se urychleně přesunul ze zaměstnání na hasičskou zbrojnici.
  
Po ověření požadavku na výjezd na krajském operačním středisku HZS ZLK, jsme vyrazili na místo určení, kterým byla Mateřská škola v Uh. Hradišti, Svatováclavské ulici (u hotelu Morava).
  
Po příjezdu na místo události jsme se dověděli od paní ředitelky, že na místě již byli pracovníci VaK, kteří pročistili kanalizaci a voda začala odtékat sama. Tuto informaci jsme předali na KOPIS HZS ZLK. Po chvíli jsme byli vysláni k podjezdu mezi UH a Kunovice, abychom zjistili jaký je stav hladiny a možnost průjezdu další techniky. Jelikož byla hlavní cesta (ul. Malinovského) úplně ucpaná, použili jsme výstražné světelné a zvukové zařízení a prakticky celou cestu jeli v protisměru až k podjezdu. Po zjištění stavu hladiny, jsme předali opět informaci na KOPIS a byli jsme posláni dál do Kunovic, do ulice Na Rynku, čerpat vodu ze sklepů. Začali jsme na čísle 39 a pokračovali přes 341, 735 na 344 a skončili jsme v domě zahrádkářů, kde jsme čerpali vodu z vinného sklepa a sklepního posezení.
Po dokončení prací jsme se vrátili zpět na základnu, kde nás čekala ještě víc než hodinová práce s očistou a úklidem použitého materiálu a techniky.
  
Pár oficialit:
časy tentokrát nemáme, protože by byly zavádějící, vzhledem k přejezdům.
Zásah probíhal v rozmezí 15:45 - 19:00
  
Zásahovali:
Jakub Kotačka - řidič, strojník
Zuzana Vlčková - velitel vozu
Lukáš Martínek - hasič
Ondřej Buček - hasič
 
Všem zasahujícím patří dík ze obětavou a opravdu "špinavou" práci.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář